Yukarı Çık

Izmir Université

İzmir Üniversitesi, İzmir'in 6. üniversitesidir. Üniversite 2007 yılında Doğanata Grubu'nun önderliğinde Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı (DEKVA) tarafından kurulmuş olup 2008-2009 öğretim yılında eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlamıştır.

Üniversitenin binası, Üçkuyular mevkiinde bulunmaktadır. Binanın merkezi bir konumda bulunması sebebiyle metro, deniz ve karayolu ile ulaşım kolaydır.

YÖK tarafından başvurusu tamamlanmış ve açık olan bölümler: Fen - Edebiyat Fakültesi (Matematik Bilgisayar Bilimleri Bölümü), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İşletme Bölümü), Mühendislik Fakültesi (Bilgisayar Mühendislği Bölümü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, Yazılım Mühendisliği Bölümü), Hukuk Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu (Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü, Elektronik Haberleşme Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü) dur.

Üniversitenin dört yıllık lisans bölümlerinde hazırlık eğitimi zorunludur.Hazırlık sınıfından muaf olmak için üniversitenin kendi yapacağı yeterlilik sınavından muaf olmak ya da TOEFL (Test of English as a Foreign Language), IELTS (International English Language Testing System), CAE (Certificate in Advanced English), CPE (Certificate of Proficiency in English), FCE (First Certificate in English), KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) gibi resmi kurumlarca yapılan sınavlardan gereken başarı şartlarını sağlamak gerekir.

LICENCELANGUESDUREE
Génie civilANGLAIS4
Géomatique GénieANGLAIS4
Electrique et électronique GazANGLAIS4
Naturel et gaz naturelANGLAIS4
Génie mécaniqueANGLAIS4
Mécatronique GénieANGLAIS4
Biomédical ScienceANGLAIS4
MASTERLANGUESDUREE
Technologies informationANGLAIS2
OrthodontieANGLAIS2
Sciences politiques et relations internationales (avec thèse)ANGLAIS2
Gestion d'entrepriseANGLAIS2
Administration des affairesANGLAIS2
Genie mécaniqueANGLAIS2
Genie industrielANGLAIS2
Génie électrique et électroniqueANGLAIS4
DOCTORATLANGUESDUREE
Langue et littérature anglaises (avec thèse)ANGLAIS4
Sciences politiques et relations internationales (avec thèse)ANGLAIS4